ارورهای ماشین لباسشویی ال‌ جی و نحوه برطرف کردن آن ها

انواع ارور ماشین لباسشویی ال جی

کمپانی ال‌ جی همواره بر روی پیشرفت فنی و کاربرپسند شدن ماشین‌ های لباسشویی‌ خود تمرکز داشته و به مرور زمان مدل‌ هایی به بازار معرفی کرده که از مدل‌ های مدرن بازار امروز هستند. بسیاری از آن‌ ها از پنل کامپیوتری برخوردارند که در تشخیص طیف وسیعی از مشکلات دستگاه به‌کاربر کمک می‌کند؛ اما اگر معنی انواع ارور ماشین لباس‌شویی ال‌ جی را ندانیم، این پنل به چه‌درد ما می‌خورد؟ در ادامه به معرفی انواع کدهای خطای و بررسی مفاهیم آن‌ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

ارور ماشین لباسشویی ال جی علت ارور
IE تأمین آب در لباسشویی LG کافی نیست
OE شلنگ تخلیه پیچ خورده یا مسدود شده است
UE بار محفظه کم است. ماشین لباسشویی تعادل ندارد.
DE 2, DE 1, DE درب محفظه باز است.
TE حسگر خراب است
FE به دلیل خرابی شیر آب، آب بیش از حد در محفظه پر می‌شود
PE سنسور سطح آب خراب شده است
LE بار اضافه در موتور
AE نشت آب
DE درب محفظه به درستی بسته نشده است
DL درب محفظه به درستی بسته نشده است
DR ویژگی تخلیه ویژه
UB ماشین میزان بار ماشین را خارج از حد تعادل آن تشخیص داده است
E6 خطای کلاچ، نقص مکانیکی
DHE خطای کنترل
PF برق ماشین قطع شد
CE ایراد در موتور
DE خطای بسته نشدن درب ماشین لباسشویی
TE، TE1، TE2، TE3، TE4 خطای گرمایش
EHE – ELE خطای هیتر
E1 سهل انگاری و اشتباهات کاربر، ایراد در قطعات و اجزای داخلی دستگاه
CL خطای مربوط به قفل کودک ماشین لباسشویی

لیست ارورهای ماشین لباسشویی ال‌ جی و راه حل آن

ماشین لباسشویی ال‌ جی شما به یک سیستم کنترل خطای خودکار مجهز است تا هرگونه مشکل و خطا را در مراحل اولیه تشخیص دهد. در ادامه فهرستی از انواع کدهای ارور ماشین لباسشویی ال‌ جی آورده شده است:

نمایش ارور cl در لباسشویی ال جی
با آشنایی با انواع ارورهای ماشین لباسشویی ال جی می توان راه حل مناسبی برای رفع خطا ارائه داد

۱- ارور ماشین لباسشویی ال جی IE

علت: دلیل نمایش ارور IE ماشین لباسشویی ال جی آن است که تأمین آب در لباسشویی LG کافی نیست و شیر آب‌ رسانی به‌طور کامل باز نیست یا شیلنگ (های) ورودی آب پیچ خورده است. مسدود شدن فیلتر شیلنگ ورودی و نشتی شیلنگ از دیگر دلایل احتمالی این ارور است.

راه حل: برای برطرف کردن ارور IE شیر های دیگری که در خانه باز هستند را ببندید، شیر آب متصل به شلنگ را کاملاً باز کنید، شلنگ را صاف کنید و فیلتر شیلنگ ورودی را بررسی کنید.

۲- ارور ماشین لباسشویی ال جی OE

علت: علت اینکه با ارور ماشین لباسشویی ال جی OE امواجه می شوید این است که شیلنگ تخلیه ی لباسشویی ال جی  پیچ خورده یا مسدود شده است. احتمال دیگر مسدود شدن فیلتر تخلیه است.

راه حل:  برای اینکه خطای OE  را حل کنید باید شیلنگ تخلیه را تمیز و صاف کنید. فیلتر تخلیه را تمیز کنید.

۳- ارور ماشین لباسشویی ال جی UE

علت: یکی از دلایلی که باعث می شود با ارور ماشین لباسشویی ال جی ue مواجه شوید این است که بار لباسشویی خیلی‌ کم باشد و مقدار آن خارج از حد تعادل‌ دستگاه باشد. دستگاه یک سیستم تشخیص و اصلاح عدم تعادل دارد که در صورت افزودن تکه‌ های سنگین مثل تشک، روپوش حمام و غیره، ممکن است چرخش خود را متوقف یا حتی به طور کامل قطع کند.

راه حل: اگر کار دستگاه تمام شده و لباس‌های شسته شده به‌خوبی خشک نشده‌اند، تعدادی لباس سبک برای برقراری تعادل‌ بار به محفظه اضافه کنید و یک‌ بار دیگر ماشین را روشن کنید تا این ارور ماشین لباسشویی LG برطرف شود.

۴- ارور ماشین لباسشویی ال جی DE 2, DE 1, DE

علت: علت مواجه شدن با این ارور ماشین لباسشویی ال جی این است که درب محفظه لباسشویی ال جی باز مانده است.

راه حل: درب محفظه را کامل ببندید. اگر ارورهای «dE، dE 1، dE 2» رفع نشد، با مرکز خدمات مشتریان سپند سرویس تماس بگیرید.

۵- ارور ماشین لباسشویی ال جی TE

علت: این ارور، نشان می دهد که سنسور، المنت یا هیتر لباسشویی خراب است.

راه حل: در چنین شرایطی برای رفع ارور TE دستگاه باید باز شود و توسط تعمیرکار  مورد بررسی قرار بگیرد. برای اینکار  پریز برق را جدا کرده و با مرکز خدمات تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

۶- ارور ماشین لباسشویی ال جی FE

علت: علت اینکه با این ارور ماشین لباسشویی ال جی مواجه شده اید این است که شیر آب ماشین لباسشویی خراب است و آب بیش از حد در محفظه پر می شود.

راه حل: برای حل خطای FE شیر آب لباسشویی را ببندید و دوشاخه برق را از پریز بکشید. با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرید.

۷- ارور ماشین لباسشویی ال جی PE

علت: یکی از دلایلی که منجر به مواجه شدن با ارور ماشین لباسشویی ال جی می شوید این است که سنسور سطح آب خراب باشد.

راه حل: برای برطرف کردن ارور PE شیر آب لباسشویی را ببندید و دوشاخه برق را از پریز بکشید. با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرید.

۸- ارور ماشین لباسشویی ال جی LE

علت: دلیل مواجه شدن با ارور ماشین لباسشویی ال جی le این است که بار قرار داده شده در ماشین لباسشویی بیشتر از ظرفیت آن است.

راه حل: برای اینکه بتوانید ارور LE را برطرف کنید، ماشین لباسشویی را ۳۰ دقیقه خاموش کنید تا موتور خنک شود، سپس چرخه را دوباره راه‌ اندازی کنید.

۹- ارور ماشین لباسشویی ال جی AE

علت: دلبل بروز خطای AE در ماشین لباسشویی LG نشت آب ماشین لباسشویی می باشد که دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد که عبارتند از: مسدود بودن شیلنگ تخلیه، معیوب شیلنگ ورودی آب، خارج شدن شیلنگ تخلیه از فاضلاب.

راه حل: برای برطرف کردن ارور AE کافی است با مرکز خدمات مشتریان سپند سرویس تماس بگیرید.

۱۰- ارور ماشین لباسشویی ال جی DE

علت: دلیل نمایش ارور ماشین لباسشویی ال جی de بسته نشدن درب محفظه لباسشویی می باشد.

راه حل: برای اینکه ارور DE را برطرف کنید، کافی است مطمئن شوید که درب محفظه لباسشویی به‌خوبی بسته شده و دکمه START/PAUSE را فشار دهید. ممکن است چند لحظه طول بکشد تا محفظه شروع به‌ چرخش کند. اگر درب بسته است و دستگاه هنوز کار نمی‌کند، با مرکز خدمات مشتریان سپند سرویس برای تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

۱۱- ارور ماشین لباسشویی ال جی DL

علت: یکی از دلایل مواجه شدن با ارور ماشین لباسشویی ال جی dl این است که درب محفظه به درستی بسته نشده باشد.

راه حل: برای برطرلف کردن ارور DL مطمئن شوید که درب محفظه لباسشویی LG به خوبی بسته شده و دکمه START/PAUSE را فشار دهید. اطمینان حاصل کنید که هیچ‌ چیز اعم از لباس یا اشیاء،، زیر درب گیر نکرده باشد. اگر درب بسته است و دستگاه هنوز کار نمی‌کند، با مرکز خدمات مشتریان سپند سرویس تماس بگیرید.

۱۲- ارور ماشین لباسشویی ال جی DR

علت: علت نمایش ارور DR ویژگی تخلیه می باشد. اگر ماشین لباسشویی در طول یک چرخه بیش از پنج دقیقه متوقف شود، چرخه لغو می‌شود و آب درون محفظه تخلیه می‌شود.

راه حل: برای حل ارور  DR می توانید از خدمات تعمیرات لوازم خانگی سپند سرویس کمک بگیرید.

۱۳- ارور ماشین لباسشویی ال جی UB

علت: اگر ماشین لباسشویی تشخیص دهد که میزان بار برای چرخش خارج از حد تعادل است، کد UB را نشان می‌دهد و هم‌ زمان سعی می‌کند تعادل را برقرار کند.

راه حل: برای حل مشکل UB بار ماشین لباسشویی را کم کنید. در صورتی که مشکل حل نشود می توانید از سپند سرویس برای حل این مشکل کمک بخواهید.

۱۴- ارور ماشین لباسشویی ال جی E6

علت: دلیل ارور E6 ماشین لباسشویی ال جی نقص مکانیکی در ماشین لباسشویی می باشد.

راه حل: برای اینکه بتوانید ارور E6 ماشین لباسشویی ال جی را برطرف کنید باید دستگاه را  از برق بکشید و برای سرویس با مرکز خدمات مشتریان سپند سرویس برای تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

۱۵- ارور ماشین لباسشویی ال جی DHE خطای کنترل

علت: مواردی که باعث می شود با ارور DHE ماشین لباسشویی ال جی مواجه شوید، خطای کنترل می باشد و نشان دهنده ی بروز مشکل در هیتر خشک کن، ترموستات خشک کن و یا فن خشک کن می باشد.

راه حل:  برای حل ارور DHE  وشاخه را از برق جدا کرده و برای سرویس با مرکز خدمات مشتری سپند سرویس تماس بگیرید.

۱۶- ارور ماشین لباسشویی ال جی PF

علت: این خطای PF در ماشین لباسشویی ال جی می تواند به نا به دلایلی از جمله قطع شدن جریان برق، ایراد محافظ یا سه راهی برق و سایر ایرادات برقی ماشین لباسشویی باشد.

راه حل: به منظور رفع خطای PF باید در زمان قطع و وصل شدن جریان برق می توانید دستگاه را از نو راه اندازی کنید. در صورتی که ایراد از پریز برق باشد می توانید پریز را تعویض کنید. در صورت استفاده از سه راهی بهتر است دو شاخه را به طور مستقیم به پریز وصل کنید چون ممکن است ایراد از سه راهی باشد.

۱۷- ارور ماشین لباسشویی ال جی CE

علت: این خطا به دلیل مشکل در سیم کشی موتور و روتور  لباسشویی ال جی نمایان می شود.

راه حل: در صورت بروز خطای CE باید از تکنسین حرفه ای تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

۱۸- ارور ماشین لباسشویی ال جی DE

علت: ارور ماشین لباسشویی ال جی de زمانی رخ می دهد که درب ماشین لباسشویی بسته نشود، درب به درستی تراز نشده باشد یا قفل درب ایراد داشته باشد.

راه حل: در صورتی که با تعادل بار ماشین لباسشویی و تراز کردن درب نتوانستید ارور DE را حل کنید می توانید از مرکز تخصصی تعمیرات ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

۱۹- ارور ماشین لباسشویی ال جی TE، TE1، TE2، TE3، TE4

علت : علت بروز ارورهای TE، TE1، TE2، TE3، TE4 خطای گرمایش می باشد و  بیانگر این است که مشکلی در بخش ترمیستور لباسشویی ال جی  وجود دارد.

راه حل: برای حل خطاهای TE، TE1، TE2، TE3، TE4 می توانید با مرکز تخصصی تعمیرات لوازم خانگی سپند سرویس تماس بگیرید. این مرکز در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین تعمیرکار را به محل اعزام می کند.

۲۰- ارور ماشین لباسشویی ال جی EHE – ELE

علت: خطای به دلیل EHE – ELE نشان دهنده ی خطای هیتر و مشکل در بخش گرمایشی لباسشویی LG ظاهر می شود.

راه حل: حل خطای EHE – ELE یک کار تخصصی است، شما می توانید از مرکز تعمیرات لوازم خانگی برای حل این مشکل کمک بگیرید.

۲۱- ارور ماشین لباسشویی ال جی E1

علت: یکی از دلایلی که منجر به مواجه شدن با ارور ماشین لباسشویی ال جی e1 می شود این است که کاربر سهل انگاری کرده و درب محفظه را باز گذاشته و یا در قطعات دستگاه ایرادی وجود دارد.

راه حل: برای حل خطای E1 درب محفظه را ببندید. حل مشکل قطعات  یک کار تخصصی است، شما می توانید از مرکز تعمیرات لوازم خانگی برای حل این مشکل کمک بگیرید.

۲۲- ارور ماشین لباسشویی ال جی CL

علت: ارور CL ماشین لباسشویی ال جی به این معنی است که قفل کودک فعال می باشد و کلیدها به درستی کار نمی کنند.

راه حل: برای حل مشکل CL می توانید کلیدهایی که علامت قفل در کنارشان است را به مدت ۳ الی ۵ ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیر فعال شود.

چگونه می‌توانم ارور ماشین لباسشویی ال‌ جی خود را ریست کنم؟

برای خاموش کردن ماشین، دکمه POWER را فشار دهید و دوشاخه را از برق بکشید. پس از قطع برق، دکمه START/PAUSE را به مدت ۵ ثانیه فشار داده و نگه دارید. بار دیگر ماشین را به‌ برق وصل کنید. تنظیمات دستگاه شما ریست شده و احتمالاً دیگر خبری از ارور ماشین لباسشویی ال‌ جی نیست.

راهنمای عیب‌یابی ماشین لباسشویی LG

ماشین لباسشویی LG مجهز به عملکرد ایمنی اتوماتیک است که در مراحل اولیه خطاها را تشخیص داده و به خوبی واکنش نشان می‌دهد. هرگاه احساس کردید دستگاهتان عملکرد خوبی ندارد یا اصلاً کار نمی‌کند، قبل از تماس با مرکز خدمات مشتریان، نکات زیر را بررسی کنید.

دفترچه راهنمای عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی که کدهای خطا را معرفی می کند
استفاده از دفترچه راهنمای عیب یابی لباسشویی ال جی و حل مشکلات مربوطه

۱- مشکل سروصدای ناهنجار

علت و راه حل: به احتمال زیاد اشیاء خارجی مانند سکه یا سنجاق در محفظه یا پمپ تخلیه گیر کرده است. ماشین لباسشویی را متوقف کنید و فیلترهای محفظه و تخلیه را بررسی کنید. در صورت ادامه سر و صدا پس از راه‌ اندازی مجدد دستگاه، با مرکز خدمات مشتریان برای تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

۲- مشکل صدای سنگین و مهیب

علت و راه حل: اگر بار محفظه زیاد باشد، ممکن است صدای مهیبی تولید کند که طبیعی است. در صورت ادامه صدا احتمالاً تعادل ماشین لباسشویی از بین می‌رود. ماشین را متوقف کنید و حجم لباس‌های درون محفظه را کمتر کنید.

۳- مشکل لرزش ماشین لباسشویی

علت و راه‌حل: آیا همه پیچ‌ های بسته‌بندی و ترانزیت برداشته شده است؟ اگر پاسخ خیر است، برای باز کردن پیچ‌ های ترانزیت به راهنمای نصب مراجعه کنید.

۴- مشکل نشتی آب

علت و راه حل: شیلنگ‌های آب‌ رسانی یا تخلیه در سمت شیر یا سمت دستگاه شل شده است. اتصالات شیلنگ را بررسی کرده و آن‌ ها را محکم کنید. احتمال دیگر، مسدود شدن لوله تخلیه آب است که باید باز شود. در صورت لزوم با یک لوله‌کش تماس بگیرید.

۵- مشکل تولید کف بیش از حد

علت و راه حل: مواد شوینده زیاد یا نامناسب منجر به تولید بیش از حد کف و احتمالاً در پی آن منجر به نشت آب ماشین لباسشویی می‌شود.

۶- مشکل آب وارد ماشین نمی‌شود یا به آرامی وارد می‌شود.

علت و راه حل: میزان آب تأمین شده کافی نیست. شیرهای دیگر خانه را امتحان کنید.

۷- مشکل آب محفظه تخلیه نمی‌شود یا به آرامی تخلیه می‌شود

علت و راه حل: شلنگ تخلیه پیچ خورده یا مسدود شده است، آن را تمیز و صاف کنید.

۸- مشکل ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود

علت و راه حل: ممکن است سیم‌ برق به‌ برق متصل نباشد یا اتصال آن شل شده باشد. چک کنید آیا دوشاخه محکم در پریز قرار گرفته یا نه.

۹- مشکل محفظه نمی‌چرخد

علت و راه حل: شیر آب‌ رسانی باز نشده است. آن را باز کنید.

۱۰- مشکل درب محفظه باز نمی‌شود.

علت و راه حل: پس از راه‌ اندازی دستگاه، به دلایل ایمنی نمی‌توان درب محفظه را باز کرد. بررسی کنید که آیا آیکن «Door Lock» روشن است یا‌خیر. بعد از خاموش شدن آیکن «Door Lock» این ارور ماشین لباسشویی ال‌ جی برطرف شده و می‌توانید با خیال راحت درب محفظه را باز کنید.

۱۱- مشکل چرخه شستشو با تأخیر انجام می‌شود.

علت و راه حل: زمان شستشو ممکن است بر اساس حجم لباس‌ ها، فشار آب، دمای‌ آب و سایر شرایط متفاوت باشد. اگر عدم تعادل‌ بار توسط دستگاه تشخیص داده شود، زمان شستشو احتمالاً افزایش می‌یابد و این مسئله کاملاً طبیعی است.

۱۲- مشکل سرریز نرم‌کننده لباس

علت و راه‌حل: افزودن بیش از حد نرم‌کننده احتمالاً منجر به سرریز شدن آن می‌شود. با مطالعه دقیق دستورالعمل‌های نرم‌کننده، با توجه به حجم لباس‌ ها مقدار مناسب را اضافه کنید.

کلام آخر

اگر دفترچه راهنمای همراه ماشین لباسشویی ال‌ جی خود را گم کرده‌اید یا به هر دلیلی به آن دسترسی ندارید، ما در این مقاله فهرستی از تمام کد های ارور ماشین لباسشویی ال‌ جی را برای شما گردآوری کرده‌ایم که می‌تواند برای عیب‌ یابی و رفع بسیاری از مشکل‌های دستگاه به‌ شما کمک کند. گاهی اوقات ممکن است ماشین لباسشویی ال‌ جی شما به هر دلیلی کار نکند یا عملکرد آن مختل شود. در این مواقع پیشنهاد می‌کنیم قبل از تماس با مرکز خدمات پس از فروش دستگاه، مشکل خود را در این مقاله جستجو کنید تا شاید خودتان بتوانید در چند قدم ساده آن را حل کنید.-

زهرا حیدرپور

نویسنده: زهرا حیدرپور